LAG „Istočna Istra“ jučer je u Velikoj vijećnici Grada Labina održao svoju 27. redovnu - izbornu sjednicu. Za predsjednika je izabran Valter Glavičić, dopredsjednicu Rosana Klarić, a za voditeljicu je ponovno imenovana Mirela Faraguna.
Upravni odbor LAG „Istočna Istra“ broji 13 članova, a u Upravni odbor imenovani su: Valter Glavičić (Grad Labin), Rosana Klarić (Općina Kršan) Barbara Babić Gobbo (Općina Raša), Martina Bilić (Općina Pićan), Kristina Čule (Dječji vrtić LIŠNJAK“), Boris Vretenar (VINOGRADI SAN MARTINO d.o.o.), Robert Fable (Poljoprivredna zadruga Čepić polje), Valter Licul (Udruga vinogradara i vinara Labinštine „TRS“), Dolores Jenkel ( MERANIA – obrt za proizvodnju keramičkih proizvoda), Igor Lukež (Udruga poljoprivrednika „AGROPIĆAN“ Pićan), Helena Višković (Udruga za skrb o starijim i nemoćnim osobama "Dodir Nade"), Renata Kiršić Veselica (Mediteranski kiparski simpozij), Ana Lučić Runko (Labin – Zdravi grad).
Na Skupštini su doneseni i glavni dokumenti za poslovanje LAG-a u 2025.godini, a najavljeni su i novi LAG-natječaji u okviru provedbe Lokalne razvojne strategije LAG-a za razdoblje 2023. - 2027. o čemu će javnost biti pravovremeno obaviještena.
"LAG je osnovan radi promicanja ruralnog razvoja kroz lokalne inicijative, partnerstva i diversifikaciju gospodarskih aktivnosti, uz poboljšanje ruralnih životnih i radnih uvjeta te osiguravanja protoka informacija i znanja, za što ću se osobno uvijek zalagati. S obzirom na sve dužnosti koje imam kao gradonačelnik te vrijeme i energiju koje ulažem u svoju primarnu ulogu, otvoreno ću reći da je razlog zbog kojeg sam se ponovno kandidirao za predsjednika iskreno uvjerenje da ono što radimo kroz naše aktivnosti čini pozitivnu promjenu na našem području i želim to nastaviti podržavati na svaki mogući način.Hvala vam još jednom na povjerenju, i hvala odličnoj ekipi, na čelu s Mirelom, koja mi omogućava da nastavim obnašati ovu ulogu jer svojim vrijednim radom i trudom osiguravaju da sve aktivnosti teku planski i bez ikakvih poteškoća - stoga je užitak biti dijelom kotačića ovog, usudio bih se reći, zaista kvalitetnog mehanizma koji čini razliku", rekao je tim povodom novi stari predsjednik LAG-a Istočna Istra Valter Glavičić.
Podsjećamo, LAG-u „Istočna Istra“ dodijeljena su bespovratna sredstva javne potpore unutar Strateškog plana Zajedničke poljoprivredne politike Republike Hrvatske 2023. – 2027. za sufinanciranje provedbe LRS LAG-a u iznosu od 1.713.889,38 EUR za Intervenciju 77.06. Potpora LEADER(CLLD) pristupu od čega je 1.221.146,18 EUR planirano za provedbu projekata putem LAG natječaja.