Lokalne vijesti

26.11.2025

Stolnotenisači Brovinja upisali poraz protiv Kukuljanova, ali sezonu zaključili pobjedom nad Matuljima

Brovinje je u 4. kolu poraženo od Kukuljanova 4:2, no polusezonu je uspješno završilo pobjedom 4:1 nad Matuljima u unaprijed odigranom susretu.

Stolnotenisači Brovinja su u 4. kolu Druge hrvatske stolnoteniske lige – zapad izgubili protiv Kukuljanova 4 : 2. U igri s iskusnim igračima Kukuljanova, koji koriste rekete s različitim tzv. travama, najbrže se prilagodio Bernaz koji je savladao oba svoja protivnika (Bertone 3 : 2, Turk 3 : 0), dok su Griparić i Ercegović izgubili svoje mečeve.

U igri parova, koja je mogla preokrenuti meč, prevladalo je iskustvo domaćih igrača koji su u ključnim trenucima bili smireniji i osigurali pobjedu Kukuljanovu. Konačni rezultat bio je 4 : 2.

Brovinjari su polusezonu ipak završili uspješno, pobijedivši u unaprijed odigranom susretu 5. kola Matulje rezultatom 4 : 1. Susret je odigran u Koromačnu. Uz raspoloženog Bernaza, koji je ponovno upisao dvije pobjede (Činko 3 : 0, Vidivić 3 : 1), istaknuo se i Griparić koji je svladao najboljeg igrača Matulja, Kršovnika, 3 : 0. Bernaz i Griparić bili su uvjerljivi i u paru, pobijedivši Vidovića i Kršovnika 3 : 0.

U ostalim susretima 4. kola Vrsar je svladao Matulje 4 : 2, dok je Opatija pružila velik otpor Maestralu koji je s mukom pobijedio 4 : 3. Do kraja polusezone preostala su još dva susreta – Vrsar dočekuje Opatiju, a Maestral Kukuljanovo.