NK Rudar ovog vikenda slavi veliki jubilej. Naime, prije točno 50 godina tadašnji juniori postali su omladinski prvaci Hrvatske. Kako bi se odala počast toj generaciji, klub se potrudio upravo 29. studenog u 13 sati na Gradskom stadionu ponovno okupiti nogometaše. Na poluvremenu utakmice 15. kola Međužupanijske lige između Rudara i Krka, koja se igra u 13.30 sati spiker će pojedinačno najaviti svakog igrača te generacije, a gradonačelnik Labina Tulio Demetlika će predati majice osigurane od strane kluba kao zahvalu.
Također, klub je osigurao cvijeće koje će nekolicina igrača odnijeti na grobove pokojnih suigrača. Nakon utakmice nastavit će se druženje uz prigodnu večeru. Naslov prvaka Hrvatske prije 50 godina osvojili su, podsjetimo: Branko Belušić, Vlado Paliska, Miro Brnjac, Josip Mohorović, Lučano Peršić, Đani Rabac, Ismet Huskić, Željko Tenčić, Klaudio Barbić, Vlado Miletić, Anton Benković, Mario Ružić, Josip Pino Golja, Bruno Kokot. Trener je bio legendarni Giovanni Privrat, a predsjednik kluba Anton Toni Gregorić. Svi se slažu – generacija za pamćenje.
{fcomment}