Lokalne vijesti

30.01.2026

Rukometašice Rudara pred teškim gostovanjem u Čakovcu protiv ŽRK Zrinski

Rukometašice Rudara u posljednjem kolu prvog dijela prvenstva gostuju u Čakovcu kod trećeplasirane ekipe lige, ŽRK Zrinski.

Rukometašice Rudara sutra, u 13. kolu Prve hrvatske rukometne lige za žene, odlaze na još jedno teško gostovanje. U posljednjem kolu prvog dijela prvenstva putuju u Čakovec, gdje ih očekuje trećeplasirana ekipa lige, ŽRK Zrinski.

Najava susreta i protivnik u usponu

„Zrinski je dolaskom Nevena Hrupeca doživio velike promjene u sastavu. Okupio je kvalitetnu, mladu ekipu koju predvodi Dora Krsnik. Taj spoj odlično funkcionira, što potvrđuju i rezultati te visoko treće mjesto na ljestvici. Kao i u svakoj utakmici, idemo s poštenim pristupom i pokušat ćemo izvući za nas povoljan rezultat“, rekao je trener labudica Diego Datos.

Fokus na disciplinu i borbenost

Cilj nam je odigrati taktički odgovorno, disciplinirano i borbeno, uz što manje tehničkih pogrešaka. Ako tako bude, možemo se nadati dobrom rezultatu“, dodao je Datos.

Utakmica između Zrinskog i Rudara igra se sutra u Čakovcu s početkom u 17 sati, uz prijenos na YouTube kanalu HRS-a.

FOTO: ŽRK Rudar