Lokalne vijesti

02.04.2026

Pićan: Novi poticaji poljoprivrednicima i mogućnosti kreditiranja kroz Fond za razvoj poljoprivrede i agroturizma Istre

Općina Pićan donijela program potpora za poljoprivredu u 2026., dok Fond za razvoj poljoprivrede i agroturizma Istre omogućuje kreditiranje i LAG projekata.

Fond za razvoj poljoprivrede i agroturizma Istre nudi kreditiranje i za LAG projekte

Na ovotjednoj sjednici Općinskog vijeća Pićna vijećnici su saslušali izvješće o provedbi Programa za razvoj poljoprivrede i agroturizma Istre za 2024. godinu. Tom je prilikom voditelj Fonda Mladen Milohanić posebno istaknuo kako se poljoprivrednici Fondu mogu javiti i za kreditiranje projekata koji su odobreni na LAG natječajima.

Naime, sredstva iz tih natječaja isplaćuju se tek nakon realizacije projekta pa je mnogima teško to pratiti: (ton – Mladen Milohanić), zaključio je Milohanić.

Općina Pićan osigurala potpore za 2026. godinu

Općina Pićan i ove će godine dodijeliti potpore poljoprivrednicima. Stoga je na sjednici Općinskog vijeća donesen Program potpora poljoprivredi i ruralnom razvoju za 2026. godinu: (ton – Martina Bilić), pojasnila je pročelnica Jedinstvenog upravnog odjela Martina Bilić.

Za program potpora u proračunu je osigurano 10.800 eura, a potpora se isplaćuje do 50% troškova, odnosno najviše do 1.000,00 eura godišnje po korisniku.