Lokalne vijesti

10.05.2026

Rukometašice Rudara poražene u Zagrebu: Lokomotiva slavila 31:21

Rukometašice Rudara upisale su poraz u Zagrebu u 25. kolu Prve hrvatske rukometne lige za žene. Lokomotiva je slavila rezultatom 31:21.

Lokomotiva uvjerljiva protiv Rudara u Zagrebu

Rukometašice Rudara poražene su u subotu u Zagrebu od ekipe Lokomotive rezultatom 31:21, u susretu 25. kola Prve hrvatske rukometne lige za žene. Iako su Labinjanke bolje otvorile utakmicu i vodile tijekom prvih devet minuta, domaća ekipa ubrzo je preuzela kontrolu nad susretom.

Domaće preokrenule serijom pogodaka

Nakon početnog vodstva Rudara, Lokomotiva je s četiri uzastopna pogotka preokrenula rezultat i do kraja prvog poluvremena izgradila prednost od pet pogodaka razlike. Na odmor se otišlo rezultatom 17:12 za zagrebačku ekipu.

Lokomotiva riješila pitanje pobjednika u nastavku

Odličnim ulaskom u drugo poluvrijeme Lokomotiva je dodatno povećala prednost serijom 7:3 i u 45. minuti stigla do velikih devet pogodaka viška (24:15). Domaće rukometašice nastavile su u istom ritmu do kraja susreta i na kraju slavile uvjerljivu pobjedu rezultatom 31:21.

Jajčević ponovno najefikasnija

Kod Lokomotive su vratarke skupile ukupno 12 obrana, od čega je Antonija Mamić upisala osam, a Tea Pijević četiri obrane. Najefikasnija domaća igračica bila je Paula Posavec s devet pogodaka, dok je Tena Japundža dodala šest.

U redovima Rudara Ana Crnjak zabilježila je 11 obrana, dok je Ana Jajčević ponovno bila prvo ime labinske ekipe s 10 postignutih pogodaka. Katja Mikolić susret je završila s tri gola.

Lokomotivu čeka borba za naslov prvaka

Lokomotiva sada očekuje posljednje prvenstveno kolo i derbi protiv Podravke, koji će odlučiti o naslovu prvakinja Hrvatske.