Komunalno poduzeće „1. Maj“ dobilo je uporabnu dozvolu za pretovarnu stanicu na odlagalištu komunalnog otpada Cere. Govori direktor labinskih komunalaca Alen Golja: (ton – Alen Golja). Ukupna investicija izgradnje pretovarne stanice iznosila je 7.269.388,14 kuna bez PDV-a, a izgrađena je zahvaljujući Fondu koji je sufinancirao izgradnju sa 80 posto investicije, dok je preostalih 20 posto financirao „1. Maj“.
Obuhvaćat će organizirano sakupljanje i zbrinjavanje otpada za cijelo područje Labinštine, ukupno za 22 590 stanovnika u nešto manje od 12 tisuća domaćinstava kao i za gospodarske i turističke objekte. A na čemu će se raditi ove godine: (ton – Alen Golja 1). Inače, Golja kaže i kako je prošle godine, a u projektu odvojenog prikupljanja otpada na Labinštini postavljeno 110 zelenih otoka, dok je po modelu „od vrata do vrata“ namjenskim vrećicama u boji uključeno 3625 domaćinstava.
Prvi rezultati nakon uvođenja sustava pokazuju da građani aktivno sudjeluju u projektu te da odvajaju otpad u svojim kućanstvima. O rezultatima Alen Golja: (ton – Alen Golja 2). Kažimo i da će se svečanost otvaranja pretovarne stanice održati za dva tjedna.
{fcomment}