Iako smo, kao i čitav građevinski sektor, snažno pogođeni gospodarskom krizom te već četvrtu godinu poslujemo s gubitkom, krenuli smo putem oporavka. Poručio je na današnjoj konferenciji za novinare predsjednik Uprave Holcim Hrvatska Alan Šišinački. Naime, u srpnju ove godine Holcim Hrvatska osmislio je i implementirao tzv. Plan 2015 Plus, čiji je cilj u 2015. godini postići pozitivan poslovni rezultat. Planom su obuhvaćeni svi odjeli i svi segmenti poslovanja, a osim mjera štednje, plan podrazumijeva napore svih zaposlenika, usmjerene na povećanje prihoda kompanije, i to kroz povećanje cijena, količina, te pronalaženje novih tržišta i tržišnih niša. Govori predsjednik Uprave Holcioma Hrvatske Alan Šišinački: (ton – Alan Šišinački). Najavio je i kako je u tijeku formiranje i ekipiranje ekspertnog tima kojega će činiti najbolji Holcimovi stručnjaci, a koji će svoja znanja, iskustvo i vještinu usmjeriti na razvijanje novih proizvoda i usluga te inovativnih rješenja. Jedno od tih rješenja je i valjani beton, ali i novi organski i bio proizvodi koji se upotrebljavaju u poljoprivredi. Šišinački je kazao kako je Holcim Hrvatska posebno ponosna na održivi razvoj, koji je ključ njihovog uspjeha i kojeg se ne odriče ni u ovim teškim vremenima. Ustvrdio je i kako se stoga njihovi ljudi ne boje da će im u 2 sata ujutro na vrata pozvoniti USKOK, jer se u tvrtki sve radi vrlo transparentno: (ton – Alan Šišinački 1). Stoga rekao je očekuju da će investitori, kako javni, tako i privatni prepoznati one koji posluju na pošten i transparentan način te da će upravo takve tvrtke birati za svoje partnere. Posebnu pozornost, rekao je, Holcim će i dalje posvećivati bolnoj točki većini hrvatskih tvrtki – naplati potraživanja, a s tim ciljem bit će osnovan zasebni tim koji će raditi na učinkovitoj naplati kroz strože uvjete i garancije plaćanja, kako bi zaštitili radna mjesta. Važan dio plana oporavka je i jačanje suradnje s lokalnim zajednicama u kojima Holcim posluje te stvaranje uvjeta za povećanje investicija. Izuzetno nam je drago, istaknuo je Šišinački, kako svi njihovi zaposlenici, ali i kupci te predstavnici lokalnih zajednica u kojima posluju, imaju razumijevanja za trenutnu, nimalo jednostavnu situaciju u kojoj se nalaze. Ali, zaključio je, uvjereni smo da ćemo, upravo zahvaljujući njihovom doprinosu te zajedničkom sinergijom uspjeti ostvariti cilejve Plana 2015 Plus i osigurati dugoročno pozitivno poslovanje kompanije. Kažimo i da Holcim Hrvatska ima 317 zaposlenika, 1200 dobavljača kojima i danas redovito godišnje isplaćuje 245 milijuna kuna. Prošlu su godinu završili s gubitkom od 78.800.000 kuna, a ove će gubitak iznositi 32.560.000 kuna. Konferenciji za novinare nazočili su i Virna Višković Agušaj, tehnička direktorica i Nenad Juretić, direktor prodaje Holcima Hrvatska.