Lokalne vijesti

Sea Gušti Rabac

29.06.2016

Na Labinštini iduće školske godine 201 prvašić

 

U rujnu će u školske klupe na Labinštini sjesti ukupno 201 prvašić, što je za dvadeset mališana više nego prošle školske godine. Najveći broj prvašića imat će Osnovna škola Ivo Lola Ribar Labin, čak 84, što je za dvadeset učenika više u odnosu na lani. U matičnoj školi prvi će razred pohađati 25 učenika, Područnu školu na Katurama 34, Područnu školu u Vinežu 22 i Područnu školu u Vozilićima četvero učenika.

Veći broj učenika prvog razreda u odnosu na lanjsku školsku godinu bit će i u drugoj labinskoj osnovnoj školi. Ove godine u Osnovnu školu Matije Vlačića upisano je 53 učenika, dok ih je lani bilo 47. Matičnu školu u Labinu pohađat će u dva odjeljenja 49 učenika, a Područnu školu u Rapcu četvero.

I u Osnovnoj školi Vitomir Širola Pajo Nedešćina bilježe ove godine veći broj učenika prvog razreda nego prošle školske godine, ukupno 26, što je za 7 više. U matičnu školu u Nedešćini u školske će klupe u rujnu sjesti 23 prvašića, sedam više nego lani, a u Područnu školu u Svetom Martinu troje, odnosno dva manje nego prošle školske godine. Manje prvašića ove godine upisale su osnovne škole u Čepiću, Potpićnu i Raši.

U Osnovnoj školi Ivan Goran Kovačić Čepić svega je sedam učenika prvog razreda, dok ih je lani bilo deset. Svih sedam pohađat će matičnu školu, jer područne u Kršanu i Šušnjevici nisu upisale niti jednog učenika prvog razreda. Lani ih je u Kršanu bilo četiri, a u Šušnjevici dvoje.

Osnovna škola Vladimira Nazora Potpićan upisala je 19 prvašića, odnosno sedam manje nego lani. Njih 12 pohađat će matičnu školu u Potpićnu, četvero područnu u Svetoj Katarini i troje područnu u Pićnu. U područnoj školi u Tupljaku, kao ni lani, nije upisan niti jedan učenik prvog razreda. U prvi razred Osnovne škole Ivana Batelića u Raši upisano je 12 učenika, troje manje nego prošle školske godine.

{fcomment}