Predsjednik IDS-a i saborski zastupnik Boris Miletić jučer je u Saboru otvorio pitanje budućnosti CIMOS-a, jednog od najznačajnijih poslodavaca u realnom sektoru Istre koji u svojim pogonima u Buzetu, Labinu i Roču danas zapošljava više od tisuću djelatnika. Kako je u Cimosu u tijeku promjena vlasničke strukture, a zbog neriješenog pitanja duga nije poznato što će ona donijeti radnicima u Cimosovim tvornicama u Istri, Miletić je zatražio od odgovornih institucija da učine sve da se u ovim nesigurnim vremenima našim ljudima garantira stabilnost i sigurna egzistencija.
Miletić je napomenuo da Cimos u Buzetu i Roču zapošljava oko 800 djelatnika, istaknuvši da „Grad Buzet ima ukupno 2880 zaposlenih osoba i vrlo je jednostavno napraviti omjer i vidjeti da je to 28 posto ukupno zaposlenih!“ Predsjednik IDS-a je naglasio da se trebamo izboriti za ova radna mjesta te je podsjetio da Vlada često puta govori o poticanju investicija i otvaranju novih radnih mjesta, ali ne smijemo zaboraviti na postojeća.
- Mnoge zemlje ulažu značajne napore kako bi poticale nova ulaganja, a ja vam danas govorim o već postojećem poduzeću s dugogodišnjom tradicijom, izuzetno kvalitetnom radnom snagom i ono što je jako bitno, s osiguranim tržištem odnosno osiguranom budućnošću! Miletić je kazao da je od iznimne važnosti da se u što kraćem roku nađe rješenje kako bi se nastavili proizvodnja, izvoz, novo zapošljavanje te gospodarski rast i razvoj Istre!
Stoga je predsjednik IDS-a pitao ministra državne imovine Gorana Marića: (ton – Boris Miletić). Ministar Goran Marić u svom je odgovoru istaknuo da je „DORH obaviješten o nezakonitoj uknjižbi nekretnina na području Hrvatske, stavljena je zabilježba na te nekretnine i 2016. prvi se put pojavljuje aktivna reakcija slovenske strane preko talijanskog investitora, čija je ponuda bila doista ponižavajuća i uvredljiva, kazao je Marić navevši da je sa slovenske strane prvi znak poslan tek prije nekoliko dana: (ton – Goran Marić).
Zahvalivši se na odgovoru i angažmanu, predsjednik IDS-a Boris Miletić je poručio da „ne želi niti zamisliti što bi se dogodilo ovom području kad bi poduzeće Cimos otišlo u stečaj.“ – Osim što ni država ne bi naplatila svoja potraživanja, ono što je još mnogo gore jest da bi naši ljudi, njihove obitelji i sami dobavljači ostali bez svojih radnih mjesta. A radi se i o brdsko-planinskom području, znamo koliko je to uistinu bitno. Miletić je stoga uputio i apel: (ton – Boris Miletić 1).
{fcomment}