Lokalne vijesti

Sea Gušti Rabac

04.04.2017

U subotu „Hoditi i zdravi biti“

Zavod za javno zdravstvo Istarske županije u suradnji sa Istarskom županijom i sedam istarskih gradova  i ove godine organizira rekreativnu manifestaciju, pješačenje pod nazivom „Hoditi i zdravi biti“ kao jedinstven način promocije tjelesne aktivnosti i zdravog načina života. Pješačenje će se istodobno održati u Puli, Umagu, Pazinu, Poreču, Buzetu i Labinu u subotu, 8. travnja,  a dan kasnije u Rovinju.

U Labinu program pješačenje „Hoditi i zdravi biti“ počinje na Trgu Kature na kojem je od 9.15 do 9.45 sati okupljanje, registracija sudionika, podjela prigodnih majica i vode, mjerenje krvnog tlaka. U 10 sati počinje pješačenje na relaciji od Trga Kature prema Crkvenom u pravcu Štrmca, prema vodospremi. Od vodospreme se nastavlja prema Ripendi, crkvi sv. Mikule i ponovno do Trga Kature.

Pješačenje bi trebalo trajati 2 i pol sata, a staza je duga oko 8 kilometara. Po povratku na Trg Kature organiziran je obrok za sve sudionike pješačenja te zajedničko druženje uz DJ-a. Tom prigodom svoje će aktivnosti predstaviti rekreativke projekta Labin Zdravi grad, Liga protiv raka Labin, Zumba kids plesnog studija Il Movimento, dok će Udruga za zapošljavanje osoba s invaliditetom Inpromo predstaviti svoje proizvode. Organizator pješačenja je Grad Labin u suradnji s Planinarskim društvom Skitaci.

{fcomment}