Novo ruho ribarnice na labinskom markatu
Prigodnom svečanošću danas je nakon višemjesečne rekonstrukcije otvorena ribarnica na labinskom markatu. Rekonstrukcija ribarnice sufinancirana je sredstvima Europske unije iz Operativnog programa za pomorstvo i ribarstvo, a temeljem natječaja kojeg je provela Lokalna akcijska grupa u ribarstvu „Alba“. Ukupna vrijednost projekta je 3.157.345,16 kuna. Bespovratnom potporom pokriveno je 100% vrijednosti projekta. Direktor Komunalnog poduzeća „1.Maj“ koje upravlja markatom Donald Blašković na svečanosti se ponajprije na potpori u realizaciji projekta zahvalio Anti Mišuri, ravnatelju Uprave za ribarstvo Ministarstva poljoprivrede, Ireni Jahutka, načelnice Sektora za upravljanje EU fondovima u ribarstvu, ali i stručnom timu FLAG-a Alba, ribarima, bivšem direktoru „1.Maja“ Alenu Golji, gradonačelniku Valteru Glavičiću, kao i izvođačima radova. Najveća je ovo investicija u markat u posljednjih 25 godina istaknuo je Blašković: (ton – Donald Blašković).
Predsjednik FLAG-a Alba Robert Mohorović čestitao je svima na odlično pripremljenom i uspješno provedenom projktu, koji je započeo još 2016.godine: (ton – Robert Mohorović). Ravnatelj Uprave za ribarstvo Ante Mišura čestitao je „1.Maju“ , Gradu Labinu i FLAG-u Alba na projektu, a FLAG-u, kako je rekao i na svim dosad realiziranim projektima: (ton – Ante Mišura).

Labinski gradonačelnik Valter Glavičić pohvalio je svih koji su sudjelovali na pripremi i realizaciji projekta. „Među prvima smo u Hrvatskoj, a prvi u Istri koji smo projekt rekonstrukcije ribarnice uspješno priveli kraju. No, reći će mnogi da to ne bi učinili da nema Europe i europskih novaca, a ja ću im odgovoriti ribarskom terminologijom“, kazao je Glavičić: (ton – Valter Glavičić). I on je zahvalio Upravi za ribarstvo na potpori te zaključio: (ton – Valter Glavičić 1).
Objekt ribarnice je nakon obnove opremljen raznom opremom kako bi se osigurali veći higijenski standardi: novim vrstama pultova, visećim vagama, inoks radnim stolovima te rashladnim ormarima za korisnike (za svakog korisnika). Nabavljen je i ledomat za sjeckani led (zajedno sa depozitom) koji će biti na raspolaganju i lokalnim ribarima LAGUR područja, čime se omogućuje dugotrajnije zadržavanje svježine ulova prilikom plasmana ribe i morskih plodova. Prostor objekta brze prehrane dobio je novu opremu za pružanje usluga, kao i odgovarajući visoki stol i stolice u prostoru za konzumaciju. Svečanost otvaranja ribarnice pjesmom su uveličali Klapa Labin i svirači RKUD-a „Rudar“ iz Raše.



Share on:
Povezane vijesti
Servisne informacije
BEZ STRUJE 14. 8. 2026. (petak):
• dio naselja Senari - brojevi od 4 do 18 od 8:00 do 10:30
BEZ VODE 8. 8. 2026. (subota):
• Lazarići, Veljaki i Čambarelići do 19:00
Nakon radova moguća su zamućenja vode.
U slučaju zamućenja nazvati (dežurni telefon)
091 1855 163 – (07:00-22:00)
091 1855 164 – (22:00-07:00)
052 874 311 – (22:00-07:00)








